Wypożyczalnia samochodów na Malcie Spinacz

Wypożyczalnia samochodów

Opcja dla osób z prawem jazdy( polskie prawo jazdy jest honorowane na Malcie). Żeby nie było łatwo, trzeba pamiętać, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, także trzeba uważać i szybko przestawić się do panujących zasad i realiów na drodze.

Maltańczycy są dosyć szybkimi kierowcami, ale też i uważnymi, wynika to z tego, że np. przechodnie nie przejmują się tu przejściami dla pieszych, których w mniejszych miejscowościach czasem w ogóle nie ma. Tubylcy, turyści przechodzą w każdym miejscu, za co nie grozi mandat. Także zalecamy ostrożność zawsze i wszędzie.

Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 80 km/h na terenie niezabudowanym i 50 km/h na terenie zabudowanym.

Z ciekawostek możemy dodać, że trąbienie na Malcie to taka "tradycja narodowa"( nie jest zabronione tak jak w Polsce), można nawet powiedzieć, że to sposób komunikacji. Trąbienie to wyrażanie emocji, granie muzyczek na klaksonach, pozdrawianie innych użytkowników drogi i inne, nie zgłębione jeszcze przez nas powody.

Ceny za wypożyczenie samochodu dla posiadacza prawa jazdy w wieku 25 - 70 lat na tydzień zaczynają się od 62 € za Peugota 107( 3 drzwiowy, 5osób, mieści 2 bagaże).
Auto dostajemy z zatankowanym do pełna bakiem i zazwyczaj płaci się dodatkową opłatę za paliwo znajdujące się w baku, ale zwracając samochód, nie trzeba go tankować.
Druga opcja polega na otrzymaniu samochodu z pełnym bakiem bez dodatkowej opłaty, ale zwracając go, trzeba go dostarczyć zatankowanego do pełna.

Ikona www

Porównywarka cen wypożyczalni samochodów