Strzałka Transport na Malcie Strzałka
Rowery Malta Spinacz

Rowery

Dla miłośników czynnego wypoczynku polecamy skorzystanie z tej formy przemieszczania/spędzania wolnego czasu.

Na Malcie są oficjalnie dwie trasy rowerowe:

Trasa północno-zachodnia - 34 km, biegnąca przez takie miejscowości jak: Rabat, Dingli, Baħrija, Mġarr, Mosta, Mdina oraz
Trasa zachodnio – wschodnia – 27 km, która prowadzi przez miejscowości: Rabat, Girgenti, Qrendi, Żurrieq, Buskett Gardens
Dodatkowo trasa na wyspie Gozo - Jest to opcja prowadząca głównie wybrzeżem: Miejscowości mijane po drodze: Għajnsielem (next to Mġarr Harbour), Qala, Nadur, Xagħra,Marsalforn, Żebbuġ, Għasri, Għarb, San Lawrenz, Santa Luċija, Kerċem,Rabat, Sannat, Xewkija

Doświadczeni cykliści mogą korzystać ze zwykłych dróg, jednakże trzeba uważać na zmotoryzowanych kierowców oraz być nie wrażliwym na trąbienie. Przypominamy także o ruchu lewostronnym.

Poniżej lista hoteli z miejscami dla rowerów, zawierających sprzęt do naprawy oraz konserwacji lub proponujących pobyt wraz z wycieczkami.

SeaShells Resort 4* - Chwalący się pomieszczeniem do przechowywania rowerów oraz sprzętem do serwisowania

Sunny Coast Resort & Spa – Hotel oferuje osobom wykupującym minimum 4 dniowy pobyt , możliwość skorzystania z roweru górskiego za darmo. Dodatkowo w hotelu znajduje się miejsce do przechowywania oraz sprzęt do naprawy/utrzymywania roweru w najlepszej kondycji.

Możliwy jest także do kupienia przewodnik rowerowy z trasami poprowadzonymi przez ciekawe miejsca/zabytki na Malcie. Książka kosztuje 6,90 € (w języku angielskim), możliwa do zakupienia na stronie internetowej CycleMaltaAndGozo.

Można także skorzystać z wypożyczalni rowerowych, których jest kilka na Malcie.

EcoBikes – Znajdująca się w miejscowości Bugibba. W swojej ofercie posiada rowery górskie, trekingowe, szosowe oraz elektryczne. Ceny są zależne od modelu oraz czasu, na jaki rower będzie wypożyczony. Aby wypożyczyć rower, trzeba okazać dokument ze zdjęciem oraz wpłacić depozyt zwracany, gdy użytkownik zdaje rower.

Ikona ceny

Ceny rowerów zaczynają się od kwoty 10 €/dzień + depozyt 50-100 €
W cenę wliczone jest: zabezpieczenie do roweru, kask, narzędzia, zestaw do naprawy, pompka oraz koszyk na bidon.Gozo Adventures - Oferuje wycieczki rowerowe w dwóch wariantach: dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania( 10-15 km) – omijających strome podjazdy, prowadzące przez miasta, wioski oraz wzdłuż wybrzeża z pięknymi widokami. A także trasy dla osób średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych, z różnorakimi podjazdami pod wyższe wzgórza, a także relaksującymi zjazdami.

Ikona ceny

Całodzienna wycieczka z przewodnikiem oraz piknikowym lunchem: 65 € na osobę(min. 2 osoby)

Półdniowa wycieczka z przewodnikiem bez lunchu: 45 € na osobę (min. 3 osoby)MaltaAcross – Także organizuje wycieczki po Malcie. Aby wziąć udział w tej atrakcji, trzeba zarezerwować sobie czas od godz. 11 do około 15. Możliwe są także wycieczki od godziny 15, w zależności od preferencji( w lato lepsza jest druga wersja z uwagi na upały).

Ikona ceny

Koszt wycieczki to: 55 € od osoby( max. 4 osobowa grupa)
Cena zawiera napoje oraz tradycyjne maltańskie przekąski w połowie trasy.

Ikona www

Hotel SeaShells Resort 4*

Hotel Sunny Coast Resort & Spa

Książka z trasami rowerowymi po Malcie i Gozo

Mapka z trasami rowerowymi po Malcie

Gozo Adventures - wypożyczalnia rowerowa

MaltaAcross - wypożyczalnia rowerowa

EcoBikes - wypożyczalnia rowerowa