Wspinaczka skałkowa na Malcie Spinacz

Wspinaczka skałkowa

Malta nie jest szczególnie znana jako rejon do uprawiania wspinaczki - zupełnie niesłusznie. Miłośników wspinaczki skałkowej Malta może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Malta oferuje ponad 1300 dróg wspinaczkowych z czego kilkaset obitych. Ponieważ na samej Malcie niewiele osób się wspina (nie wiedzieć dlaczego) drogi nie są wyślizgane i wspinaczka jest bardzo przyjemna.

Formacje skalne są bardzo zróżnicowane od czarnych niemal gładkich slabów przypominających nieco granit aż do białych wapieni z dużą ilością dziurek. Malta oferuje bardzo wiele jaskiń z drogami o trudnościach 8a i większych, ale co ciekawe sporo mocno przewieszonych i łatwych zarazem dróg. Przykładowo na zdjęciu obok droga 5c+ jest mocno przewieszona. Jeśli macie ochotę na okap, nie musicie wspinać się jak Chris Scharma czy Adam Ondra. Na Malcie można znaleźć drogi z kilkumetrowym okapem i wyceną 6a+ (np. w rejonie "Garden of Eden"). Może się okazać, że przejście tej drogi będzie łatwiejsze, niż zdjęcie ekspresów!

Wspinacze chcący naprawdę poczuć się jak Ondra czy Scharma moga odwiedzić rejon "Red Wall" obok której co kilka minut przepływa kolejna łódka wypełniona turystam robiącymi nam zdjęcia ;)

Oprócz sportowych obitych dróg miłośnicy przygód mogą powspinać się również na tradycyjnych drogach (klifów do takiej wspinaczki nie brakuje), boulderingach, trawersowaniu nad poziomem morza i deep water solo.

Trasy wspinaczkowe opisane są w kilku przewodnikach m.in. "Malta Rock Climbing", "The Adventure Guidebook to the Maltese Islands" oraz "Sport Climbing in Malta & Gozo". Książki można kupić w internecie, wybranych księgarniach lub wypożyczyć w MC Adventure – organizatora różnych wycieczek oraz atrakcji na Malcie. Przewodnik do wspinaczki "Sport Climbing in Malta & Gozo" dostępny jest również do kupienia na lotnisku w księgarnio-kiosku wchodząc do hali odlotów.

Jeżeli chodzi o sklep wspinaczkowy na Malcie to znajduje się w mieście Bugibba. W ofercie sklepu GoClimb Malta znajdziecie: obuwie, liny, przyrządy do asekuracji, kaski itp. Można tu też kupić przewodnik "Sport Climbing in Malta & Gozo". Oprócz tego właściciel sklepu oferuje półdniowe lub całodniowe kursy wspinaczki.

Ikona ceny

Kurs wspinaczkowy półdniowy: od 65 € za osobę
Kurs wspinaczkowy całodniowy: od 120,00 € za osobę

Dla osób początkujących, bez sprzętu firma MC Adventure oferuje wypożyczenie wyposażenia do wspinaczki w różnych opcjach i wariantach, a także kursy wspinaczkowe dla wszystkich poziomów zaawansowania.

Ikona ceny

Wybrane ceny:
Wypożyczenie pełnego zestawu do wspinaczki sportowej( lina dynamiczna, uprząż, urządzenie asekuracyjne, woreczek z magnezją, ekspresy, linki, karabinki, buty, kask oraz plecak) na 7 dni kosztuje: 55 € + 100 € depozytu
Wypożyczenie przewodnika wspinaczkowego: 10 € + 25 € depozytu
Wypożyczenie maty bulderingowej(asekuracyjnej) na 7 dni: 35 € + 50 € depozytu
Wypożyczenie maty bulderingowej(asekuracyjnej) na 1-2 dni: 25 € + 50 € depozytu
Płatność kartą lub przez PayPal

Wycieczka/szkolenie z prywatnym instruktorem z wliczonym w cenę wyposażeniem(lub możesz mieć swój prywatny):
Pół dnia: 1 osoba: 80,00 €
Cały dzień + przekąska: 1 osoba: 145,00 €
Pół dnia: 2 osoby: 120,00 €
Cały dzień + przekąska: 2 osoby: 190,00 €

Wspinaczka skałkowa dla osób bez doświadczenia ( min. 4 osoby) z wliczonym w cenę wyposażeniem oraz opieką trenera – czas trwania 2 godziny
1 osoba: 40,00 €
2 osoby: 80,00 €
3 osoby: 120,00 €
4 osoby: 160,00 €
5 osób: 200,00 €
6 osób: 240 €

Ikona www

MC Adventure

GoClimb Malta

Wied babu - wspinaczka Pinezka